Bydgoszcz, Miedzyń

Kom. +48 788 711 993 koty@kotymagnumopus.pl

O hodowli

Prowadzimy hodowlę kotów rasowych Rosyjskich Niebieskich w Bydgoszczy, na osiedlu domków jednorodzinnych Miedzyń. W naszym domu o powierzchni 300 m2 wraz z ogrodem szczęśliwie i beztrosko mieszka nasza ukochana kotka Ludmiła I Ojos del Salado*PL oraz jej wnuczka Flora, Hera i prawnuczka Xena.

Pomysł na założenie hodowli wziął się z miłości do Ludzi i chęci przekazywania jej pięknych i „nieskazitelnych” genów, jak i swoistym hobby, moim, Celiny Ociepki-Janus. Nie jest to zatem hodowla nastawiona na dużą ilość kotów, jak i miotów. Ludzia oraz pozostałe kotki są częścią naszej rodziny.

Nasza kotka Ludmiła I jest ideałem według wzorca rasy kotów Rosyjskich Niebieskich, a wyróżniają ją przepiękne, intensywnie zielone oczy, które w tak idealnym odcieniu zdarzają się niezwykle rzadko, co wprawia w zachwyt sędziów WCF. Także jej perfekcyjnie wybarwione dwukolorowe futerko błyszczy niczym jedwab, co sprawia, że sędziowie pokazują publiczności jej ubarwienie, jako wzorcowe. Ludmiła I pochodzi z najlepszych czystych rasowo kocich rodów i ma bardzo wysoko utytułowanych rodziców, dziadków, pradziadków. Ludmiła I jest kotką wywodzącą się z hodowli Ojos del Salado*PL, jednej z pierwszych i najlepszych hodowli w kraju, a 9 w Europie, której założycielem jest Międzynarodowy Sędzia Felinologiczny WCF Krzysztof Wycichowski. Jest to linia czysta, oryginalnie wywodząca się z terenów Rosji, pozbawiona jakichkolwiek „krzyżowek” z syjamami, czy innymi rasami, m.in. dlatego kotki są wolne od wszelkich chorób, czy też wad genetycznych. Nasze sukcesy wystawowe, jak i informację o rodzicach Ludzi oraz Atenki można obejrzeć w dziale „Nasze koty”.

Hodowla jest członkiem SHK (Stowarzyszenie Hodowców Kotów) należącego do największej i najbardziej szanowanej niemieckiej światowej organizacji zrzeszającej miłośników kotów WCF (Word Cat Federation).

Prowadząca hodowlę, Celina Ociepka-Janus zajmuje w Stowarzyszeniu Hodowców Kotów stanowisko Sekretarza Sądu Koleżeńskiego.

Pod tymi numerami można sprawdzić opinię o hodowli:

  • Wice-Prezes SHK, Międzynarodowy Sędzia WCF – Pan Krzysztof Wycichowski: +48 533 505 002
  • Prezes SHK – Pan Cezary Springer: +48 533 505 001,

Posiadamy przydomek hodowlany (nazwisko kociąt) – MAGNUM OPUS*PL, co znaczy z łaciny „WIELKIE DZIEŁO”, dlatego wszystkie kotki opuszczając naszą hodowlę będą miały na nazwisko MAGNUM OPUS, jak i będą „wielkim dziełem” :-) Wszystkie kocięta mają nadawane imiona rzymskich oraz greckich bogów.

Powyższe informacje można oczywiście sprawdzić odpowiednio na stronie:

 http://www.wcf-online.de/  http://shk.com.pl/ SHK

 

Translate »